Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
24 Ekim 2011 - 15:30

Yaşlanmayı geciktirme çabalarındaki asıl amaç eksik olanı yerine koymaktır. Bu tedavinin muhakkak bir endokrinoloji uzmanı ile birlikte yapılması gerekiyor. Hormonların hepsi bir biçimde ilişki içindedirler. O yüzden kontrolsüz yapılacak bir hormon tedavisi aktif durumda olmayan bir hastalığı aktif hale getirebilir. Örneğin kontrolsüz yapılan bir estrojen tedavisinin meme kanseri oranını artırdığı görülmüştür.

   YAŞLANMAYI GECİKTİRMEDE HORMONLARIN KULLANILMASI
 
Vücudumuzda hormonların miktarı kadar birbirleriyle olan dengeleri de bizi sağlıklı kılan en önemli faktördür. Otuzlu yaşlardan itibaren hormonlar azalmaya başlar. Eğer eksik olan yerine konacaksa bu dengeler iyi incelenmelidir. Hormonlarda eksiklik tespit edilirse, öncelikle bunun doğal yollarla salgılanmasının artırılması denenmelidir. 
Örneğin büyüme hormonu için kas çalıştırma, kilo vermek, egzersiz yapmak, akşam yemeği düzeninde değişiklikler yapmak önerilebilir. Bu yollar sonuç vermezse, hekim takibi altında hormon takviyeleri yapılabilir. Eczaneler dışında bile satılan DHEA aslında ciddi bir hormondur ve kan kontrolleri yapılmadan bilinçsizce kullanılmamalıdır.

HORMON DESTEKLERİ
• 1- Büyüme Hormonu
• 2- Testosteron
• 3- Östrojen.
• 4- DHEA (Dehidro epiandrosteron)
Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © antiagingtr.com Tasarım : bayburt.net