Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
24 Ekim 2011 - 15:35

Osteoporozu olan yaşlıların düşmeleri halinde kalça, bilek ve omurga kırıkları olmaktadır.Düşmelerden yaşlıları korumak için alınacak önlemler neler olmalıdır?

İş yaparken acele edilmemelidir. Unutmayın ki kazalar aceleciliğin ve dikkatsizliğin sonucudur. Alkol dengeyi ve refleksleri bozacağından alkollü içeceklerden kaçınmak gerekir. Merdiven inip çıkmak ve uzun süreli olarak yürünüyorsa lastik tabanlı ve alçak topuklu ayakkabı kullanılmalıdır. Düşmenin engellenmesi için merdivenlerde ve yumuşak yüzeylerde terlik veya sadece çorap ile dolaşılmamalıdır.

Eğer yürümekte zorluk çekiliyorsa baston veya yürüteç kullanmaktan çekinilmemelidir. Islak ve buzlu zeminlerde yürümekten kaçınmak gerekir. Yürümek zorunda kalınırsa çok dikkatli olmak gerekir. Acil durumlar için evin birçok odasında paralel telefon bulundurulmalı, çevreye haber vermek için zil ya da alarm sistemi oluşturulmalıdır.

Evde düşmeyi kolaylaştıran, onarılması gereken eşyalar vakit geçirmeden onarılmalıdır. Yere dökülen maddeler, ayakların kayarak düşmeye neden olacağı için hemen temizlenmelidir.

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © antiagingtr.com Tasarım : bayburt.net