Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
24 Ekim 2011 - 15:36

Tek başına kozmetik bir ürün kullanarak anti-aging etki elde etmek son derece yanlıştır. Zira cilt için elzem olan vitamin, mineralleri doğal yollarla almıyor, gerektiği kadar su içmiyorsak istediğimiz kadar harika kremler kullanalım sonuç almak imkansızdır.

     Yüze çok erken yaşlarda ağır makyajlar yapılması, katı hidrojene olmuş yağlarda kızartılmış ürünler (hamburger, cips), gofret, çikolata gibi besinlerin aşırı tüketilmesi, uzun süre güneşte kalmak hatta lambalar altında bronzlaşmayı abartanlar ilerleyen yaşlarında anti-aging ürünleri kullansalar bile bozulmuş olan ciltlerindeki sorunlar tam olarak hiçbir zaman geçmeyecektir.  
    
Cilt ve vücut için yıpratıcı yapay uygulamalardan kaçınan, yaşamını doğal şartlarda sürdüren bireyler ise cildi besleyen, geçici de olsa kırışıklıkları önleyen bu gibi ürünlerden yararlanacaklardır.
      Günümüzde yüz ve vücut cildinin daha sağlıklı olması adına uzmanlar tarafından çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Burada amaç cilt dokusunun daha genç görünmesini sağlamaktır. Bunu temin için yüzyıllardan beri doğal birçok madde kullanılmıştır.
     Son teknoloji; içinde vitamin ve çeşitli enzimlerin yanısıra cildi gerginleştiren maddeler bulunan ve böylece kırışıklıkları yok eden yeni nesil kremler bulma yolundadır. Stri-Vectin-SD, Chiroxy, Auriderm XO Gel burada verilecek son örneklerdendir.
Bunların dışında, cildin genç görünmesi adına çeşitli cihazlar kullanılarak gençleştirme işlemleri yapılmaktadır. Cildin soyulması, içindeki gözeneklerin temizlenmesi, bazı iz, leke ve kırışıklıklardan kurtulunması için geliştirilmiş yeni teknoloji ürünü lazer cihazları kullanılmaktadır.
     Çalışmalar son yıllarda hemen sonuç veren fakat etkisi geçici olan arayışlara doğru kaymıştır. Yapılması kolay, nispeten ucuz ve yan tesirleri neredeyse çok az olan BOTOKS TEDAVİSİ bu alanda ön plana geçmiştir.

 

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © antiagingtr.com Tasarım : bayburt.net