Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
24 Ekim 2011 - 15:34

Cilde zarar veren birçok gıda maddesi vardır.Özellikle fast food tipi gıdalar ve kötü yağ asitleri içeren bisküvit,gofret gibi kötü karbonhidratlardan uzak durmak gerekir.

    

Zararlı olduğu kanıtlanmış bu gıdalar maalesef daha küçük yaşlardan itibaren tüketilmektedir. Çocuklarda hipoglisemi, obesite gibi zararlı sonuçlara yol açan bu gibi gıdalar yerine doğal karbonhidratları içeren, zengin mineral kaynakları olan meyve ve benzeri besinlerin tüketimi teşvik edilmelidir. 
Zira cildi yaşlandıran faktörler içerisinde en tehlikelisi şekerdir. Özellikle saf beyaz şekerler ciltteki çizgileri süratle hızlandır. Serbest radikal oranı fazla olan besinler, rafine edilmiş beyaz undan yapılmış ürünlerin hemen hepsi cilt yaşlanmasını hızlandırmaktadır. 
Beslenmede, doğal tahıllara, kepekli ürünlere, çavdara ve yulafa öncelik tanınmalıdır. Besin seçimini yaparken antioksidan kapasitesi yüksek olanlara öncelik tanımak gerekir. Serbest radikal savaşçısı antioksidanlar alınmasıyla cilt hücrelerinin hızla paslanıp erken yaşlanmasını önemli ölçüde önlemek mümkündür. Bu yüzden kızartmalardan ve barbekü gıdalardan uzak durmanızda yarar vardı.

Uzak durulması istenen besinler aşağıda sıralanmıştır.
Reçel, çikolata, tatlı hamur işleri
Alkollü içecekler
Sucuk, salam, sosis, turşu, mayonez ve ketçap
Kızartılmış besinler, patates cips
Tereyağı, krem peynir
Mısır ekmeği ve yağlı patlamış mısır
Hazır meyve suları


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © antiagingtr.com Tasarım : bayburt.net