Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
24 Ekim 2011 - 15:26

Yaşama pozitif bakabilmeyi öğrenmek mümkün mü? Geleneksel Türk aile yapısı yaşlılara gerekli saygı göstermeyi emreder. Modern yaşam bu önemli sosyal zenginliğimizi her gün tahrip etmektedir. Artık çok daha fazla yaşlı insan yalnız başına veya huzurevlerinde yaşamak zorunda kalıyor. İnsan ömrünün uzaması önümüzdeki yıllarda yaşlı sayısının giderek artacağı ve önlem alınmazsa sorunların giderek büyüyeceği unutulmamalıdır.

     Yaşlı kişiler gün görmüş geçirmiş, deneyimli, hiç acelesi olmayan kendisi ile ilgilenilmesini ve zaman ayrılmasını isteyen kişilerdir. Hangi yaşlı kişi kendi deneyimlerinden yararlanılmasını istemez. Elbette onların hem sözlerinin dinlenmesini hem de çevrelerinden ilgi ve şefkat istediklerini unutmamak gerekir.
     Sağlıklı ve uzun yaşamak isteyen herkes inançlı bir şekilde ciddi çaba göstermelidir. İşte ancak o zaman bu savaş kazanılabilir. Hayatımızda bir takım değişiklikler yapar ama buna inanarak sarılmazsak başarılı olmamız mümkün değildir.
Anti-aging’de bir yaşam felsefesidir ve burada hekim bu felsefeyi öğreten bir kişi olarak daima yanınızda olacak rehberiniz olmalıdır.
      Kuşkusuz mutlu olmak için çevresinden beklentileri olan kişiler bunu elde ederken yakınlarını üzmemelidir. Hem kendimiz için hem de onlar için pozitif düşünmeliyiz. Yabancılara gösterdiğimiz anlayışı yakın sevdiklerimizden esirgememeliyiz.

    
Polyana hikayesinde
olduğu gibi küçük şeylerden sevinmeli, bardağın hep dolu yanını görmeliyiz. Yaşadığımız her dakika için bir yandan şükretmeli, diğer yandan da yarınlar için güzel beklentileri sürdürmeliyiz. Kısaca hayatı sevmeliyiz.

 

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.boyunkireclenmesi.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © antiagingtr.com Tasarım : bayburt.net